Laurki na Dzień Babci i Dzień Dziadka - ku inspiracji

Laurki na Dzień Babci i Dzień Dziadka – ku inspiracji

Odkryłam ostatnio niesamowitą rzecz – z odcisków małych paluszków można wyczarować dosłownie wszystko :-) Postanowiłam to odkrycie (genialne, dodam nieskromnie) wykorzystać w produkcji kartek z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka. Ponieważ Babć do tych kartek mamy aż pięć (w tym trzy wspaniałe i najmądrzejsze na świecie Babcie Pra: Hanię, Ircię i Kasię oraz dwie młode zupełnie niewyglądające na Babcie: Ewę i Jolę) i dwóch fantastycznych superprzystojnych i eleganckich Dziadziusiów: Waldusia i Stefana, więc jak przyszło co do czego, produkcja kartek z okazji Ich święta okazała się produkcją masową :-)

Produkcja ta to nic trudnego. Malujemy dzieciom paluszki kolorowymi farbami (my użyliśmy farb akrylowych) i odbijamy ich ślady na kartce. Dobrze jest mieć wcześniej jakiś zamysł, choć nawet przypadkowo zostawiony ślad kciuka na środku kartki również da się twórczo wykorzystać. Potem bierzemy flamaster i dorysowujemy nim detale naszych palcowych kształtów. Jeśli Wasze dzieci same sobie z tymi detalami poradzą, to oczywiście brawo dla nich :-) Moim szkrabom pomagałam (z nieukrywaną radochą) własnoręcznie :-) Oto efekty naszej współpracy:

Na końcu pozostaje tylko wypisać kartki i włożyć je do kopert, a potem do skrzynki pocztowej :-) Babcie i Dziadziusiowie! Szykujcie chusteczki na nie lada wzruszenia! :-)

Może i Wy zechcecie skorzystać z paluszków swoich maluszków w trakcie tworzenia kartek z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka? Daję głowę, że każdy obdarowany taką własnoręcznie ozdobioną kartką, będzie przeszczęśliwy. Nie wierzycie? Przekonajcie się! :-)

Tak tylko dla formalności dodam, że Dzień Babci jest 21 stycznia, a Dzień Dziadka – 22 stycznia. Nie, żebym podejrzewała, że możecie nie pamiętać ;-)

PS. Brak dzieci nie zwalnia z obowiązku wysłania kartki dla swojej Babci i Dziadka, pamiętajcie o tym :-)

8 Responses

 1. Posted 7 Jan ’12 at 12:09 | Permalink

  Witam
  Mam pytanie jakich farb akrylowych używacie?

  Blog i wszystko co robicie jest super. Jesteście dla nas inspiracją :)
  Pozdrawiam
  Paulina

 2. Mama Zosi
  Posted 7 Jan ’12 at 13:00 | Permalink

  Witaj Paulina :-)
  Dzięki za miłe słowa :-) Dopiero zaczynamy się rozkręcać ;-)

  Farbki to akryle z Lidla. Jakościowo, jak i cenowo, te farby są boskie! 24 kolory za 25 zł, kupowane przed świętami.

 3. Marta mama Nikusia
  Posted 7 Jan ’12 at 17:21 | Permalink

  Wspaniałe, pomysł cudowny, wykonanie jeszcze lepsze ;)
  Szkoda ze nie mamy takich farbek :( Mamy niby te do malowania palcami ale nawet jeśli udałoby nam się przejść to że mamy tylko 4 kolory to one mają taką dziwną konsystencje i nie odbijaja się tak wyraźnie :(

 4. Mama Zosi
  Posted 7 Jan ’12 at 18:26 | Permalink

  Marta, takie specjalne do malowania rękoma to chyba się nie nadają, ona zupełnie nie wysychają. My malowałyśmy swego czasu tego typu laurki farbami z IKEI, też spisały się całkiem nieźle.

 5. Mama Chłopców
  Posted 7 Jan ’12 at 22:16 | Permalink

  Wydaje mi się, że można by spróbować też z kolorowym tuszem (takim do pieczątek). On pewnie też będzie się dobrze odbijał na papierze.

 6. Marta mama Nikusia
  Posted 8 Jan ’12 at 02:52 | Permalink

  Tuszu też nie mamy narazie, ale mamy za to plakatówki… Myślę, że mogłoby się z nimi udać :)
  Jak szybko zmyjemy z paluszków farbkę to nie powinno zostać po niej śladu…

 7. Mama Chłopców
  Posted 8 Jan ’12 at 11:38 | Permalink

  Koniecznie dajcie znać, jak wyszło :-)

 8. Posted 16 Jan ’12 at 00:19 | Permalink

  Dzięki za inspirację. Paluszki mojego 2,5 latka nadają się idealnie.
  Malowaliśmy plakatówkami i wyszło świetnie.

Leave a Reply