"Everything goes. On land" Brian Biggs

“Everything goes. On land”

“Everything goes. On land” stworzona przez Briana Biggs’a świetna jest. Cała, calusieńka. Wprawdzie przedstawia amerykańską ulicę, amerykańskie środki transportu i amerykańskich ludzi, ale nie przeszkadza to naszym małym Polakom w poznawaniu wszystkiego, co jeździ. Są oczywiście rowery, samochody, motory, pociągi, metro, autobusy, tramwaje – słowem cały transport lądowy.

Jednak środki transportu to nie wszystko, co możecie znaleźć w tej książce. Jest w niej ukryta olbrzymia liczba ptaszków – różnych, różnistych. Kolorowych i szaroburych, malutkich i całkiem dużych, dziewczyńskich i chłopaczyńskich – do wyboru, do koloru. Za każdym razem, gdy siadamy z chłopakami do tej książki, próbujemy je policzyć i za każdym razem otrzymujemy inny wynik. Świadczyć to może o tym, że albo jesteśmy kiepscy w liczeniu, albo ta książka jest magiczna i liczba ptaków wcale nie jest w niej stała.

Jak za chwilę zobaczycie na naszych zdjęciach, książkę świetnie się czyta w domu przy wielkim stole (wielki musi być ten stół, bo w książce jest “rozkładówka”), ale najlepsza jest wtedy, gdy można ją podziwiać właśnie podczas podróży. W końcu o podróżowaniu ona jest! :-) Przyjemnej lektury!

PS. Aha, nie zrażajcie się jej amerykańskim pochodzeniem. Wprawdzie zawiera ona odrobinę tekstu w języku angielskim, ale z pewnością nie będzie stanowić problemu jego przetłumaczenie. W tej sprawie polecamy serdecznie serwis www.ling.pl. Kilka słówek dziennie i książka przetłumaczona – przyjemne z pożytecznym!

PS 2. Nie widziałyśmy tej książki na półkach księgarnianych, ale na www.bookcity.pl jest dostępna na zamówienie. Warto skorzystać! Poza tym Brian Biggs ma na swoim koncie również kolejne pozycje z serii “Everything goes”, które z pewnością wypróbujemy.

Dane techniczne: “Everything goes. On land” Brian Biggs, wydawnictwo: Harper Collins USA, twarda oprawa, wymiary: 263 cm x 315 cm x 12 cm, cena w księgarni www.bookcity.pl: 53,70 zł.

Leave a Reply